Sázení rostlin na školním pozemku

Sázení rostlin na školním pozemku

 

            Ve středu 17.4. děti s paní učitelkami sázely rostliny na pozemek před školou. Rodiče i děti věnovali plno sazeniček. Týden pilně nosili do školy všemožné trvalky, bylinky. Všem květinovým dárcům moc děkujeme!

            Záhon připravila a se sázením nám pomohla paní Zemanová z firmy Dahlia. V naší škole má vnuka a částečně sponzorsky nám poskytla své služby. Moc děkujeme. Svými radami a praktickými ukázkami nám moc pomohla při sázení.

            Děti se dozvěděly, které rostliny potřebují stín, které plné slunce, kterým se dobře daří ve vlhku a které porostou i na sušším místě. Děti i paní učitelky se  při práci pěkně zapotily. Při rytí byla potřeba hrubá síla, a to díky dlouhému suchu a tvrdé půdě. Při těžké práci nám pomáhalo nové nářadí, věnované paní Řimsovou. Děkujeme! Děti pokryly záhony mulčovací kůrou a na závěr vše pořádně zalily.  Kéž by zapršelo, aby se do zalévání zapojila i děšťová voda nejen z nebe, ale i z okapu. Je totiž stružkou napojená na velkou část záhonu.

             Při práci děti nacházely plno larev a kukel, čímž se dozvěděly i něco o hmyzu a potřebě ho chránit a hýčkat.  K tomu nám bude sloužit i hmyzí domeček, který v těchto dnech děti naplňují přírodním materiálem, aby se hmyzu v novém domově líbilo.  Krásný hmyzí domeček – spíše vilu! –  nám vyrobil a do školy dopravil pan Pechar. Moc a moc děkujeme! Až bude domeček plný přírodnin, podělíme se s vámi o jeho fotografii.

                                        Ať nám zahrádka vzkvétá a přináší krásu, poučení i užitek.

                                                                       P.uč. Eliška Pavlínová